Skip to main content

Heritage Days 2018 Winners

Baby Contest

Girls 0-6 months
3rd Jaleigh Hazel Layne Carpentier
2nd Ava Grace Welch
1st Aslynn Reece Salyer

Boys 0-6 months
1st Candon Jay Daniel Koch

Girls 6-12 months
3rd Skylar Nicole Russell
2nd Declyn Clair Marshall
1st Rinlee Brooke Tackett

Boys 6-12 months
3rd  Jordan Parker Hammond
2nd Ruben Risner
1st Aher Lee Nelson Rodriquez 

Girls 12-24 months
3rd Denali Grace Arnett
2nd Regan Olivia Patrick
1st Madison Danielle Gamble

Boys 12-24 months
3rd Brentston Joe Bailey
2nd Gatlin Blake McCarty
1st Eli Ray Skeans & Callan James Arnett

Girls 24-36 months
3rd Anniston Ruth Shepherd
2nd Mia Faith Montgomery
1st Shaylee Dawn Fitch

 

Children's Pageant 

Petite Miss
1st place- Kendyl Rayne Minix
2nd place- Isabella Rose Carty & Lexus Dae Huff
3rd place- Haley Danielle Minix & Anamaria Grace Ybarra

Petite Master
1st place- Noah Max Gregory Craft

Tiny Miss
1st place- Kaylee Russell & Jerrica Lea Grace Mullins
2nd place- Danika Faith Bailey
3rd place-Lexi Dawn Cantrell

Tiny Master
1st- Braxton Gerald Koch

Little Miss
1st place- Sophie Reese Mcfarlan
2nd place- Londyn Faith Taulbee
3rd place- Riley Kaye Montgomery & Jenna Leigh Gibson

Little Master
1st place- Bradyn Prater

Junior Miss
1st place- Mylee Dawn Voll
2nd place- Raela Miller 

 

Heritage Days Parade Winners

Commercial Float
1st place  L&M Day care
2nd place   Big Sandy Community Technical College
3rd place   Cash Express

Religious Float
1st place  Emmanuel Baptist Church

Civic Float
Ist place  Rainbow Girls
2nd place  Masonic Lodge
3rd place  Shriners

Youth Float
1st place Rhythm and Grace Dance
2nd place HWMS Cheer Team

 

5K Winners

Girls Team- 1st place- Magoffin County

Boys Team- 1st place- Johnson Central

Boys Team
1st- Jacob Rice
2nd-Isaiah May
3rd- Aniken Slone
4th- Gabriel Johnson
5th- Lucas McCarty
6th – Gabe Ross
7th- Alex Hibbins
8th- Jordan Kestner
9th- Ethan Mullins
10th- Zane Whitaker
11th- Andy Lowe
12th- Logan Triplett
13th- Chaseton Rowe
14th- John Vail
15th- Mason Howes
GIRLS Team
1st- Kelci Blair
2nd- Kadence Gasparac
3rd- Stephanie Helton
4th- Alyssa Brown
5th- McKenna Jordan
6th- Ali Cantrell
7th- Savanna Slusher
8th- Sheila Collins
9th- Katelin Cole
10th- Heather Lyons
11th- Edith Ward
12th- Jadynn Cole
13th- Jalynn Cole
14th- Zoe Howard
10-19 years old
Girls

1st- Kaitlin Isaac
Boys
1st- Zavier Wells
2nd- Montgomery Jordan

20-29 age group
Girls

1st- Morgan Swiney

Boys
1st- Jeremy Swiney
2nd- Hayden Colvin
3rd- Matthew Colvin
4th- Markie Campbell
5th- Zach Conley

30-39 age group
Boys

1st- Kendall Slusher
2nd- Adrian Hall

40-49 age group
Girls

1st- Kristi Blair
Boys
1st- Mike Taulbee
2nd- Kevin Blair
3rd- Kevin Whitaker

50-59 age group
Boys

1st- Mark Campbell

70-79 age group
Boys

1st- Paul Patrick

Elementary Girls- 3K-top 3
1st- Emily Triplett
2nd- Libbi Ratliff
3rd- Aiden Osborne

Elementary Boys- 3K-top 3
1st- Jaiden Daniel
2nd- Elijah Bolden]
3rd- Mason Shearer

Tags

admin

Ligula dignissim tempor montes laoreet adipiscing metus ullamcorper sapien nostra sollicitudin convallis mi purus rutrum

Random News